Загалом партнери виділяють 10 млн євро. Серед них Італія, Франція, Фінляндія, Японія, Чехія, 5 млн євро торік надала Німеччина.

Питання сталої відбудови України, наявні проєкти та ресурси, а також потреби в підтримці – про це поспілкувалися урядовці, експерти, представники громадських організацій природоохоронного спрямування та міжнародні партнери на Першому форумі зацікавлених сторін Платформи дій зеленого відновлення України.

Це та платформа, яка була започаткована у Берліні у червні 2024 року та напрацювання якої отримають подальший розвиток у липні цього року під час  URC2025 в Римі. Майданчик зібрав велику кількість учасників, маємо й значний кейс ідей, як відновлювати кожен сектор економіки і країну загалом.

«Війна вже завдала довкіллю України збитків на понад 85 мільярдів євро. Однак, для формування комплексної стратегії відновлення всіх сфер життя країни з урахуванням екологічних наслідків, сьогодні ми обговорюємо всі збитки та втрати. Саме такий підхід дозволить створити чітку «матрицю» проєктів з найменшим навантаженням на довкілля», – заявила на форумі Світлана Гринчук.

Як відзначила співголова Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни Маргот Вальстрем,Україна має унікальну можливість перейти до зеленої економіки з нульовими викидами. За належної підтримки Україна може перетворитися на лідера у сфері зелених технологій, модернізувати свою промисловість та бути конкурентоспроможною на європейському та світовому ринках.

Величезна кількість проєктів, які стосуються зеленого відновлення та впровадження зелених рішень, уже реалізується в Україні через проєкти та організації ООН.

За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.