У нараді взяли участь заступник голови Львівської обласної військової адміністрації Іван Собко та заступник Міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков. 

Львівщина та Волинь стали пілотними регіонами, де розпочнеться впровадження цієї важливої програми, покликаної забезпечити молодим людям реальний доступ до освіти, працевлаштування або професійної підготовки.

Андрій Чесноков наголосив, що ініціатива має соціальну та стратегічну вагу для майбутнього України: «Молодіжна гарантія» – це системний підхід до того, як держава може дати молодій людині сигнал: «Ти нам потрібен. Твій розвиток важливий». Ми говоримо про профорієнтацію, наставництво, доступ до навчання, можливість змінити фах, розвинути навички. Це той інструмент, який допоможе сотням тисяч молодих українців та українок відчути себе частиною економіки, частиною держави, частиною майбутнього».

Ключова експертка програми «EU4Youth: Молодіжна зайнятість та підприємництво», що реалізується за підтримки Європейської комісії та Міністерства закордонних справ Литовської Республіки, Евгенія Петрівська презентувала основні положення та механізми «Молодіжної гарантії».

За європейською моделлю, кожна молода людина віком до 30 років має отримати протягом чотирьох місяців після завершення навчання або втрати роботи одну з опцій:

- пропозицію працевлаштування,

- подальшого навчання,

- стажування або підвищення кваліфікації.

Програма орієнтована насамперед на NEET-молодь – тих, хто не навчається, не працює і не проходить професійного навчання.

Захід завершився дискусією, під час якої молоді люди змогли поставити запитання експертам та експерткам, отримати корисні поради щодо побудови успішної кар'єри.

За матеріалами Міністерства молоді та спорту України.