Під час візиту в рамках проєкту «Підтримка України в оцінці шкоди довкіллю та розвитку моніторингу якості поверхневих вод і біорізноманіття» українська делегація разом з фахівцями Фінського інституту навколишнього середовища (Syke) узгодила детальну програму робіт на 2025 рік та подальший період реалізації проєкту, який становить 4 роки. Особлива увага приділялася питанню моніторингу поверхневих вод.
Спеціалісти Держводагентства мали унікальну можливість ознайомитися з фінською системою управління водними ресурсами та провідними практиками у розробці планів управління річковими басейнами. Делегація відвідала сучасні лабораторії Syke, де проводяться комплексні дослідження фізико-хімічних, біологічних та екотоксикологічних показників води за стандартами ЄС.
У місті Йоенсуу учасники ознайомилися з інноваційними технологіями відбору проб, зокрема за допомогою дронів.
Фінські партнери продемонстрували власні розробки для збору екологічних даних: мобільні автоматизовані станції моніторингу, спеціально обладнані човни та водні зонди.
Зі своєї сторони у рамках візиту українська делегація презентувала інформацію про управління водними ресурсами в Україні, систему моніторингу вод, а також ознайомила фінську сторону щодо прогресу України в частині планів управління річковими басейнами.
За результатами візиту сторони узгодили пріоритетні напрямки співпраці.
Така міжнародна співпраця допоможе значно підвищити якість моніторингу водних ресурсів України та наблизити наші практики до європейських стандартів.
Довідково
Чотирирічний проєкт, що стартував 1 січня 2025 року, фінансується Інструментом інституційної співпраці міністерства закордонних справ Фінляндії. Бенефіціарами з української сторони виступають Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів та Державне агентство водних ресурсів України.
За матеріалами Державного агентства водних ресурсів Укрaїни.