Запуск пункту пропуску на тимчасовій інфраструктурі – ініціатива Міністерства розвитку громад та територій у співпраці з Міністерством зовнішніх справ Угорщини за підтримки місцевої влади та Офісу Президента України.

До відкриття пункту пропуску долучились віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, заступник міністра Сергій Деркач, заступник міністра зовнішніх справ Угорщини – парламентський секретар Левенте Мадьор, заступник голови Офісу Президента України Віктор Микита та голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

Пункт пропуску призначений для оформлення легкових автомобілів до 3,5 тонни. Працюватиме він у денний час з 8.00 до 19.00 кожного дня.

«Відкриття пункту пропуску «Велика Паладь» – повністю відповідає нещодавно схваленій державній Стратегії з розбудови пунктів пропуску до 2030 року.  Відкрити пункт на тимчасовій інфраструктурі з обох боків кордону було спільним рішенням з угорською стороною, що забезпечило швидкість реалізації проєкту. Важливо, що це перший новий пункт пропуску на українсько-угорському кордоні, який відкрито за останні кілька десятків років. Запуск «Великої Паладі» передусім матиме важливий вплив на регіональний розвиток та розвантаження інших пунктів пропуску, де перетинають кордон легкові авто», – наголосив Олексій Кулеба.

Під час відкриття пункту пропуску Сергій Деркач подякував угорській стороні за спільну роботу у питанні розбудови кордону. Зокрема, за останній рік вдалось запустити рух порожніх вантажівок на пункті пропуску «Лужанка – Берегшурань» та підготувати до відкриття «Велику Паладь». Таким чином, сторони повністю реалізували останні зміни до двосторонньої Угоди про пункти пропуску.

Заплановано, що новий пункт пропуску за добу зможе перетинати 200 легкових авто та 600 пішоходів. Очікується, що за рік пункт збільшить пропускну спроможність українсько-угорської ділянки кордону на 73 тисячі легкових авто та 220 тисяч пішоходів.

На пункті пропуску буде працювати дві смуги у напрямку в’їзду та виїзду з України.

Загалом з Угорщиною діє 5 автомобільних пунктів пропуску, найбільший – «Чоп – Захонь», який єдиний призначений для перетину вантажівками понад 7,5 тонни, що їдуть з товарами.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.