Завдяки чинному стандарту вдалося знизити кількість інцидентів із ВНП серед цивільного населення від початку широкомасштабного вторгнення росії. Водночас характер забруднення території України змінився, тому виникла потреба удосконалити методи інформування.
«До створення нового проєкту вдалося залучили експертів з усіх зацікавлених структур, що практично працюють з населенням щодо інформування. Це дозволить знайти найкращі практичні рішення для досягнення більшої ефективності інформаційних кампаній, що поєднані зі заходами розмінування та очищення території України, максимально знизить випадки інцидентів із ВНП серед населення», – зазначив полковник Євгеній Зубаревський, начальник відділу організації заходів протимінної діяльності – заступник начальника управління протимінної діяльності Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.
Проєкт стандарту розбитий на вісім частин, по кожній з яких працювала окрема група фахівців. Надані пропозиції та зауваження опрацюють співголови ініціативної групи від Міністерства оборони України, Міністерства економіки України та UNICEF Ukraine. Після цього документ відправлять на розгляд технічного комітету.
Довідково
Загалом оператори протимінної діяльності проінформували понад 1 700 000 осіб та провели 69 514 інформаційних сесій з лютого 2022 року. Так вдалося знизити кількість інцидентів із ВНП серед населення з 401 особи у 2023 році до 149 у 2024-му, тобто майже втричі.
За матеріалами Міністерства оборони України.