Це має стратегічне значення для нашої країни – Україна отримає можливість впливати на формування глобальної політики у сфері протидії ВІЛ/СНІДу, а також сприятиме врахуванню нашого національного контексту при прийнятті рішень.
З початку повномасштабного вторгнення росії ЮНЕЙДС організація виступала за інтеграцію послуг ВІЛ у гуманітарну відповідь. ЮНЕЙДС також допомагали координувати зусилля між урядом, ООН і неурядовими організаціями для боротьби зі стигмою та посиленні профілактики інфікування ВІЛ.
Глобальні цілі ЮНЕЙДС стали орієнтиром для України на шляху подолання епідемії ВІЛ та знайшли своє відображення у Національному плані заходів у відповідь на ВІЛ до 2030 року. Зокрема, йдеться про ціль «95-95-95» – це три ключові показники, які повинна досягти країна, що означає:
95% людей, які живуть з ВІЛ, знають про свій ВІЛ-статус
95% з тих, хто знає про свій статус, отримують антиретровірусну терапію (АРТ)
95% людей, які отримують АРТ, мають невизначальне вірусне навантаження (вірус не виявляється)
Приєднання до Координаційної Ради ЮНЕЙДС дозволить обмінюватися досвідом з іншими країнами та сприяти розбудові більш ефективних національних систем боротьби з ВІЛ/СНІДом. Україна вже продемонструвала успіх у створенні ефективної системи послуг з ВІЛ, яка базується на принципах громадського здоров’я. Йдеться про ефективну систему епідеміологічного контролю, моніторингу та управління запасами ліків, що забезпечило пацієнтам безперервний доступ до антиретровірусної терапії.
Україна також знаходиться в числі лідерів у впровадженні найсучасніших стратегій профілактики, лікування та нагляду за ВІЛ-інфекцією. Комплексний підхід включає інноваційні методи епідеміологічного контролю та забезпечення безперервного доступу до антиретровірусного лікування навіть у складних умовах.
У складі Координаційної ради ЮНЕЙДС ми ставимо перед собою чіткі пріоритети:
• Посилення міжнародної співпраці та обмін найкращими практиками.
• Рівний доступ до медичних послуг для всіх, зокрема уразливих груп.
• Розширення профілактичних програм та тестування.
• Сприяння сталому фінансуванню у сфері ВІЛ/СНІДу.
• Захист прав людини та боротьба з дискримінацією.
Представництво в ЮНЕЙДС є ознакою довіри до України як до відповідального партнера в міжнародній системі охорони здоров’я та сприятиме мобілізації ресурсів для порятунку здоров?я та життів українців.
ДОВІДКОВО
ЮНЕЙДС – це Об’єднана програма ООН із ВІЛ/СНІДу, яка була створена в 1996 році для координації глобальної відповіді на епідемію ВІЛ, об?єднуючи зусилля держав, міжнародних організацій, громадянського суспільства та людей, які живуть із ВІЛ.
За матеріалами МіністерствА охорони здоров'я України.