Попри те, що шість років існування Парку припали на складний час, зокрема понад три роки активної війни, героїчний колектив НПП «Кам’янська Січ» продовжує свою важливу місію зі збереження природно-заповідного фонду заповідних територій.
Під час окупації майже все майно НПП «Кам’янська Січ» було викрадено або знищено.
Частина працівників виїхали на підконтрольну Україні територію – інші залишалися на території НПП аж до самого визволення від окупантів. Пожежі під час окупації гасили власними силами.
Директор парку Сергій Скорик пройшов через полон та тортури, вирвавшись з якого, він почав допомагати евакуюватися членам колективу і землякам з окупації.
З лінії зіткнення вивозив тих, кому перебувати в окупації було небезпечно.
Ворожі дії завдають непоправної шкоди унікальним природним комплексам та об’єктам парку, ставлячи під загрозу його біорізноманіття та екологічну цінність. За попередніми розрахунками, збитки, завдані природним територіям, становлять понад 107 млрд гривень.
Шість працівників відділу державної охорони НПП «Кам’янська Січ» пройшли навчання в підрозділі спеціального призначення Збройних Сил України з розмінування. На сьогодні співробітниками Парку, спільно зі Збройними Силами України та Державною службою України з НС, розміновано 32% суходолу території парку.
Працівники НПП «Кам’янська Січ» демонструють неймовірну стійкість, відданість своїй справі та єдність. Завдяки їхнім спільним зусиллям та самовідданій праці, навіть під постійними обстрілами, вдається забезпечувати охорону заповідних територій.
За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.