Жахливі удари Росії по Кривому Рогу та Сумам демонструють, що путін прагне продовжувати війну, а не шукати мир, і вимагають рішучих кроків Європи на посилення українських та власних спроможностей, збільшення тиску на агресора та пришвидшення інтеграції України в ЄС.
Про це міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив зранку в понеділок, 14 квітня, під час онлайн-виступу на Раді міністрів закордонних справ ЄС, яка відбувається у Люксембурзі.
Глава МЗС розпочав виступ з детальної інформації про російський удар балістичними ракетами по Сумах, який призвів до численних цивільних жертв, а також попередній удар по Кривому Рогу та інші акти російського терору.
Глава МЗС подякував європейським колегам, які висловили солідарність з Україною після удару по Сумам, а також дипломатам їхніх країн, які відвідали Кривий Ріг після вбивства дев’яти дітей російською ракетою.
«Закликаю ваші уряди та муніципалітети розглянути можливість надання додаткової підтримки для Сум і Кривого Рогу, для людей у цих містах. Вся Україна буде вдячна вам за це», – підкреслив Андрій Сибіга.
Міністр закликав європейських колег посилити військову допомогу для України, насамперед зміцненням спроможностей протиповітряної допомоги: надати додаткові комплекси, пускові, ракети та запчастини.
Глава МЗС також наголосив на інших першочергових військових потребах, які включають боєприпаси, далекобійні ракети, броньовані машини та інженерне обладнання, бойову авіацію, дрони, додаткові інвестиції в український оборонно-промисловий комплекс. Він висловив вдячність за відповідні ініціативи зі зміцнення обороноздатності України, запропоновані главою дипломатії ЄС Каєю Каллас, а також державам, які беруть участь у Чеській ініціативі.
Міністр наголосив, що загальна стратегія щодо Росії має полягати не в поступках, а в більшій силі, самодостатності та лідерстві Європи.
Міністр наголосив, що Україна залишається відданою мирним зусиллям і зробила конкретні кроки на цьому шляху, зокрема безумовно погодилася на повне припинення вогню, запропоноване США. Натомість росія відкинула цю пропозицію та посилила терор проти цивільних людей.
Міністр нагадав також, що Україна домовилася зі США на часткове перемир’я в сфері енергетики та на морі, та в цьому контексті поінформував європейських колег про російські порушення. Він підкреслив необхідність заходів зі зміцнення довіри, таких як звільнення військовополонених та повернення викрадених дітей. Глава МЗС також наголосив на необхідності переходу від часткового до повного перемир’я та потребі механізмів його моніторингу та гарантування.
За матеріалами Міністерства закордонних справ України.