Представники Міністерства аграрної політики і продовольства України, профільні асоціації та науковці України у сфері бджільництва взяли участь у міжнародному заході «Цифрові інструменти для генетичної різноманітності запилювачів» під егідою Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Захід об'єднав понад 50 учасників із 11 країн Європи та Центральної Азії, серед яких і Україна. Зустріч зібрала урядовців, технічних експертів та лідерів інновацій для вивчення теми та обміну досвідом.

Зокрема, начальник Управління розвитку цифрових трансформацій в аграрному секторі економіки Мінагрополітики Інна Драниця презентувала досвід у сфері цифровізації сектору бджільництва. Основна увага була зосереджена на вже реалізованих в Україні інструментах моніторингу використання засобів захисту рослин та взаємодії між фермерами, бджолярами і державою.

Крім того, було акцентовано на цифровому електронному сервісі єБджільництво, що реалізований в Державному аграрному реєстру (ДАР), який вже сьогодні забезпечує прозору й ефективну взаємодію між сільгоспвиробниками та пасічниками. Серед можливостей сервісу – ведення аграріями журналу обробки земельних ділянок засобами захисту рослин та завчасне сповіщення про їх застосування бджолярів, інтеграція з Державним реєстром пестицидів і агрохімікатів, дозволених на використання в Україні, та Реєстром паспортів пасік тощо.

«Україна вже має дієву цифрову екосистему для моніторингу та управління процесами запилення. Наша мета – не лише захистити бджіл, а й побудувати сталу модель агровиробництва, в якій цифрові інструменти стають засобом збереження біорізноманіття і гарантом екологічної безпеки», – зазначила Інна Драниця під час виступу.

За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.