На знімку: Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана.

Про це повідомив Павло Веселов, заступник директора департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації у коментарі Суспільному.

За словами Павла Веселова, йдеться про реалізацію можливості, наданої Міністерством культури та стратегічних комунікацій України: «Це жодним чином не пов’язане з військовою обстановкою, ситуацією на прикордонні нашої області. В цих процесах ключове те, що Міністерство культури та стратегічних комунікацій нам надало інформацію про місця, які вже зараз готові й мають відповідні умови для прийняття і зберігання наших експонатів». 

У чергову хвилю евакуації планується включити такі музеї:

♦ Новгород-Сіверський музей;

♦ Чернігівський обласний історичний музей;

♦ Літературно-меморіальний музей-заповідник Михайла Коцюбинського в Чернігові;

♦ Сосницький літературно-меморіальний музей Олександра Довженка;

♦ Корюківський історичний музей;

♦ Семенівський історико-краєзнавчий музей.

За словами посадовця, підготовка до евакуації тривала ще з 2022 року: музеї мають усе необхідне для пакування, сформовано списки пріоритетних об’єктів до вивезення у дві черги.

Наразі триває оформлення пакету документів для МКСК. Після його погодження обласна військова адміністрація організує евакуацію.

Раніше МКСК повідомляло, що з Чернігівської області евакуйовано предмети з трьох музеїв. Загалом, 63 музеї з 12 областей здійснили евакуацію цінностей.

За матеріалами Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.