Уже в 130 країнах адаптовано законодавство, яке визнає множинне громадянство як інструмент єдності, залучення інвестицій, економічного зростання і зміцнення зв’язків із діаспорою.
Множинне громадянство може допомогти подолати низку викликів, пов’язаних із виїздом наших співвітчизників за кордон, адже дозволить зберегти зв’язок з Батьківщиною.
До прикладу, традиційна українська діаспора. Її представники зазвичай ніколи не мали паспорта України, але поколіннями зберігали мову, культуру, ідентичність і зв’язок з історичною Батьківщиною.
Також це стосуватиметься й тих, хто виїхав з України за останні десятиліття або після початку повномасштабної війни. Багато з них тимчасово перебувають за кордоном, однак дехто замислюється над тривалим проживанням або навіть отриманням громадянства країни перебування. Механізм множинного громадянства дозволить їм залишатися частиною української нації, де б вони не були.
Множинне громадянство – не лише юридичний статус. Передусім – це про людей. Про тих, хто відчуває себе українцем, незалежно від кордонів.
Питання запровадження множинного громадянства проходить всебічне опрацювання, щоб знайти найбільш оптимальні рішення для України та її громадян.
За матеріалами Міністерства національної єдності України.