Учора міністр фінансів України Сергій Марченко та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме підписали Угоду в формі обміну нотами. Вона передбачає надання Україні кредиту обсягом до 471,9 млрд японських єн (приблизно 3 млрд доларів США).
Кошти є частиною механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) країн G7 загальним обсягом майже 50 млрд доларів США.
Кредит буде обслуговуватися і погашатися за рахунок майбутніх прибутків, отриманих від знерухомлених російських суверенних активів.
Фінансування надається на 30 років. Залучені кошти будуть спрямовані для підтримки пріоритетних бюджетних потреб і сприяння відбудові та розвитку України.
Японія є яскравим прикладом міжнародної солідарності, ставши одним із провідних партнерів України в часи нашої боротьби за свободу та гідність. Підписання угоди не лише сприятиме забезпеченню наших нагальних бюджетних потреб, а й стане черговим підтвердженням щирої відданості Японії спільним цінностям, які об?єднують наші країни.
За три останні роки Японія вже надала бюджетну підтримку Україні на суму понад 8,5 млрд доларів США. Ці кошти стали критично значимими для підтримки економічної та фінансової стабільності країни.
За матеріалами Міністерства фінансів України.