Компанія «Байєр» за сприяння Мінагрополітики безплатно передасть фермерам Донецької, Запорізької, Сумської, Харківської та Чернігівської областей (за винятком тимчасово окупованих територій) насіння кукурудзи для весняної посівної-2025. Доставку насіння забезпечить Всеукраїнська асоціація громад у межах проєкту «Згуртовані громади», який реалізується за підтримки американського народу.

«Мінагрополітики постійно шукає нові можливості допомоги аграріям. І сьогодні ми раді допомогти аграріям на прифронтових територіях. Надане насіння дасть змогу агровиробникам з прифронтових і деокупованих територій засіяти приблизно 10 тис. га насінням кукурудзи та зібрати орієнтовно до 120 тис. тонн зерна.  Ця ініціатива — ще один крок, спрямований на зміцнення продовольчої безпеки України в умовах війни», — наголосив Міністр аграрної політики і продовольства України Віталій Коваль.

Для отримання допомоги господарство має бути зареєстроване в Державному аграрному реєстрі  (ДАР) як юридичні особи або фізичні особи-підприємці. Зокрема, сімейні фермерські господарства. Якщо господарство і досі не зареєстроване у ДАР, це можна зробити за посиланням.

Одержати допомогу можуть агровиробники, які мають в обробітку від 5 до 500 га у зазначених областях.

Зацікавленим агровиробникам необхідно подати заявку в ДАР на участь у програмі «Отримання насіння кукурудзи бренду DEKALB®». Прийом заявок  триватиме з 21 по 30 квітня або до вичерпання обсягів допомоги.

Якщо заявка буде схвалена, Всеукраїнська асоціація громад направить на електронну пошту, вказану у заявці, повідомлення  з детальною інформацією про час та місце отримання насіння.

Кожен погоджений заявник зможе отримати до 25 посівних одиниць насіння кукурудзи (з розрахунку 1 посівна одиниця на 1 гектар) залежно від площі землі в обробітку. Видача насіння розпочнеться на початку травня та триватиме орієнтовно два тижні.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Всеукраїнська асоціація громад в межах проєкту «Згуртовані громади» за підтримки Програми АГРО доставила 810 тонн насіння овочів і зернових для посівної, зокрема, наданого американськими компаніями для відновлення агровиробництва у постраждалих громадах. Завдяки цьому понад 1700 агровиробників та понад 300 тис. домогосподарств з 971 громади зібрали орієнтовно 500 тис. тонн врожаю.

За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.