Це друкований продукт з історіями українських підприємців.
У ньому зібрані 20 історій українського бізнесу, який, попри війну, руйнування та релокацію, продовжує працювати і створювати робочі місця в Україні. Серед героїв — підприємства з Краматорська, Покровська, Нікополя, Гуляйполя, Харківщини та інших регіонів, які щодня демонструють стійкість.
Це видання — один із перших продуктів, які «Фактор-Друк» виготовив повністю власними силами після знищення частини виробництва. Перше видання було презентоване в рамках Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Друге — розширене видання спеціально до Expo2025 було створене у партнерстві з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Історія «Фактор-Друк» — це приклад справжньої української стійкості. До повномасштабного вторгнення друкарня була однією з найбільших у країні: вона друкувала до 40% усіх українських шкільних підручників, а також дитячу, художню та спеціалізовану літературу. Підприємство працювало за повним циклом виробництва, однак після знищення палітурного цеху могло виконувати лише частину процесів. Однак вже на початку 2025 року «Фактор-Друк» повністю відновив роботу. Свій внесок у відновлення друкарні зробив американський філантроп Говард Баффет.
У виданні також представлені історії інших стійких українських підприємств. Зокрема, компанія Інтерпайп Ніко Тьюб продовжує працювати в Нікополі, попри постійну загрозу обстрілів. Підприємства Д Лайт та UBC Group були змушені релокуватися з Харківщини, однак змогли відновити діяльність на нових локаціях. Компанія Delta Food переїхала з Гуляйполя, а Ecosoft — відновилася після значних руйнувань.
Переважна частина підприємства Керамічні маси Донбасу залишається працювати у Слов’янську. ТОВ “Контакт”, з більшістю потужностей на Донеччині, змогли релокуватись та продовжити свою діяльність у центральних областях України. Сем Екопак вдалося запустити нову виробничу лінію навіть попри виклики війни.
Компанії Ancientsmithy та Vitrage Art Souvenirs, відновивши виробництва на Київщині та Сумщині, змогли збільшити обсяги поставок своєї ексклюзивної продукції по всьому світу.
COLLAR Company з прикордонного з Росією Чернігова продовжує випускати продукцію і зростати, виходячи на міжнародні ринки.
Київський годинниковий завод продовжує працювати в столиці, випускаючи нові унікальні моделі українських годинників KLEYNOD. Цітіус-С та АЕРОМЕХ, попри досвід двох вимушених релокацій, стійко продовжують свою справу на нових місцях.
Попри близькість до фронту, Крамтехцентр продовжує працювати в Краматорську. Один із найбільших інвесторів в українську економіку — компанія Kronospan — навіть під час війни відкриває нові виробничі потужності. Підприємство Імпексмаш змогло відновити свою діяльність після знищення. А ливарно-механізований завод у Покровську став прикладом незламності промисловості на прифронтових територіях.
Візуалізацію історій бізнесів для видання виконали ілюстратори Іван Кипібіда та Юлія Вус, а верстку — дизайнерка Марта Походжай.
ДОВІДКОВО
Друкарня «Фактор-Друк» — найбільший в Україні поліграфічний комплекс повного циклу з виготовлення газетно-журнальної та книжкової продукції. Кожна третя книга, яка видавалась в країні, друкувалась цією типографією. Після ракетного обстрілу з боку росії було зруйновано майже половину технологічних ліній компанії. Наразі триває відновлення повного циклу виробництва.
За матеріалами Міністерства економіки України.