Також він розповів про роботу закладу в умовах війни, а також про збереження музейних колекцій.

«Частина музейних предметів першої категорії, визначені відповідно до чинних евакуаційних заходів, готується до переміщення у безпечне місце. Кількість, предмети та місце евакуації я називати не можу з мотивів безпеки. Фактично евакуаційні заходи ми почали ще у 2022 році, коли були евакуйовані музейні колекції з нашої філії, що розташована на межі з росією та білоруссю», – зазначив Максим Блакитний.

За його словами, музею активно допомагає Чернігівська обласна військова адміністрація, профільний департамент, а також громадські ініціативи та партнери, які забезпечили логістику для евакуації музейних цінностей в штатному режимі.

Також Максим Блакитний наголосив, що нині в експозиційних залах музею представлені переважно речі з приватних колекцій.

Музейні експонати державного фонду в експозиційних залах фактично не представлені.

«Сьогодні музей працює: ми приймаємо відвідувачів, проводимо заходи, презентації, відкриваємо виставки. На сьогодні головний акцент виставок у музеї Тарновського – події російсько-української війни, і у Чернігові, і на Чернігівщині», – повідомив в. о. директора музею.

Чернігівський обласний історичний музей імені В. В. Тарновського – один із найстаріших та найбільших музеїв України. Постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 1991 р. № 345 музеєві повернуте ім’я В.В. Тарновського, українського мецената, який в 1896 році передав власну колекцію старожитностей до Чернігівської губернської земської управи для відкриття музею.

За матеріалами Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.