У 1986 році, завдяки зусиллям тисяч людей різних професій, світ було врятовано від страшної ядерної катастрофи. Тому сьогодні надзвичайно важливо забезпечити належну підтримку тих, хто забезпечив безпеку наступним поколінням і тим, хто постраждав від тієї аварії.
Участь у засідання взяли Перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук, Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець, керівники обласних військових адміністрацій, представники громадськості. Від Міністерства соціальної політики участь в роботі засідання взяла перша заступниця міністра Дарія Марчак.
«Соціальний захист постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС – серед пріоритетів роботи Мінсоцполітики. На жаль, на сьогодні, деякі з інструментів підтримки, створених раніше, морально застаріли і не відповідають реальним проблемам людей, деякі – втратили свою ефективність. Тому важливо концептуально визначитись і сформувати державну політику, яка б чітко визначала, які саме завдання має виконувати підтримка постраждалих», – підкреслила Дарія Марчак.
За результатами ТСК було визначено необхідність розробки загального бачення (концепції), як має виглядати ефективна державна політика у ставленні до всіх, кого торкнулася катастрофа на ЧАЕС, на підставі якої будуть розроблятись подальші законодавчі пропозиції і зміни до «чорнобильського» законодавства.
За матеріалами Міністерства соціальної політики України.